Hra Shogi
japonské šachy

Shogi neboli japonské šachy jsou tradiční logická a strategická hra pocházející z Japonska, která se podobá klasickým šachům. Dokonce i ti, kteří nehrají klasické šachy, zjišťují, že japonské šachy jsou zábavné, a mnoho lidí, kteří šachy nemají příliš v lásce, tak milují hraní shogi!

Shogi jsou velmi populární ve své rodné zemi v Japonsku, kde má hra bohatou tradici a historii.

Největší rozdíl oproti klasickému šachu je ten, že všechny zajaté soupeřovy kameny mohou být vráceny zpět do hry jako vaše vlastní na téměř jakékoliv prázdné pole. Dalším rozdílem je, že většina kamenů může být vylepšena , když dosáhnou promoční zóny (poslední 3 řady). V shogi prakticky neexistují remízy.

TRÉNUJTE SVOJÍ MYSL A PAMĚŤ

Učte se hrou! Hraní Shogi procvičuje obě mozkové hemisféry, hra podporuje logické myšlení, trénuje paměť, vizuální a analytické rozhodování a mnohem víc!

ROZVÍJEJTE STRATEGICKÉ MYŠLENÍ

Rozhodováním o herní strategii ve hře Shogi podporujte dovednost při řešení problémů a udržujte rovnováhu mezi racionálním a emocionálním myšlením.

ZLEPŠETE SVOU KONCENTRACI

Hraní shogi zlepšuje vaší koncentraci tím, že vás vtáhne do stavu plného soustředění (tzv. flow), jako by se zastavil čas, a naučí vás, jak se nenechat rozptylovat.

PODPOŘTE SVOU KREATIVITU A PŘEDSTAVIVOST

Ve hře je často potřeba improvizovat a přicházet s alternativními přístupy, když původní plán selže. Buďte kreativní a překvapte vaše soupeře!

SHOGI JSOU ZÁBAVA PRO VŠECHNY!

Shogi jsou nadčasová hra, která spojuje lidi všech věkových kategorií a kultur z celého světa. Začněte hrát ještě dnes a užívejte si každou partii.

Děkujeme vám!

Mnohokrát děkujeme všem, kteří podpořili naši verzi Shogi crowdfundingem na Kickstarteru, a také všem, kteří podporují naši práci a osvětu hry.

"Myslím, že každý klub šógi by měl mít alespoň 1 z těchto sad."

Christhoper Gallardo – zástupce ISF Chile

"Jsem nadšen, hrál jsem to poprvé. Těžší než šachy. Bez ukazatelů bych nevěděl jak hrát. Při svém věku slyším o této hře poprvé v životě. Škoda, jinak super :)"

Lubor, 43 let

"Shogi se mi líbí, je to zajímavá strategie nabízející možnost větší akce než šachy. A co se mi nelíbí? Nevěřím zajmutým vojákům, když zradili jednou, zradí zas :D"

Helena, 26 let

"Líbí se mi složitost, různorodost, X možností... Je to perfektní hra."

Hanz, 18 let

"Líbí se mi pocit velení. Mám ze hry lepší pocit než z klasických šachů. Byl to skvělý zážitek, prostě něco neuvěřitelně skvělého."

Jakub, 16 let

"Líbí se mi prakticky neexistující remíza, nasazování zajatců a pomocné šipky na kamenech, které ukazují jak se kameny hýbou."

Pavel, 25 let

"Je to mnohem těžší a drsnější než šachy. Variabilnější. Větší výzva. S každým dalším zajetím získává soupeř 2x větší výhodu!"

Matyáš, 21 let

"Nové zajímavé figurky, možnost nasazování, otáčení, napínavé až do posledního okamžiku."

David, 27 let

"Zajímavější než šachy (vracení figurek). Kdyby tam nebyly šipky, nerozeznám figurky."

Karolína, 17 let

"Líbí se mi velké možnosti ve hře. Vyhrání hry je možné, i když prohráváš. Nevyplácí se pouze vyhazovat nepřátelské figurky, ale i naopak malá chyba může znamenat prohru."

Tomáš, 18 let

"Líbí se mi především možnosti tahů a jednoduché značení na kamenech."

Jakub, 22 let

"Cítím se jak Shikamaru!"

Tucne, 19 let

SHOGI ESHOP

Jsme výrobci vlastního designu hry Shogi, který kombinuje japonské kanji a šipky ukazující směr pohybu. Náš eshop také nabízí knihy o Shogi, japonské zvířátkové "dobutsu" Shogi a další herní doplňky. 

SHOGI HERNÍ SADY A KAMENY

Získejte naše oblíbené sady Shogi a herní kameny se šipkami, standardní japonské Shogi kameny s kanji a zvířátkové "dobutsu" Shogi.

Shogi příslušenství

Rozšiřte svůj Shogi set o naše různé druhy herních desek, designové pytlíčky na kameny podle vlastního výběru a mnoho dalšího.

Shogi literatura

Zlepšete své dovednosti ve hře Shogi čtením knih o taktikách a strategiích Shogi. Naučte se základy, zahájení, střední hry a koncovky.

Zanechte nám vzkaz!

Děkujeme vám za váš zájem o Shogi a naše produkty. Pokud máte jakékoliv dotazy nebo potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro vás, abychom vám pomohli objevit krásu a zábavu jedinečné hry Shogi!